Patek Philippe Nautilus White Annual Calendar – 5726/1A-010 – like NEW – 2013 Full Set
Inserat melden
Deutschland Deutschland
Logo von Verkäufer
Firma: Luxury-Time, Daniel Walpuski
Ort: 30890 Barsinghausen
Land: Deutschland
Inserat melden
Technische Daten
Geschlecht Herren/Unisex
Typ Armbanduhr
Zustand Sehr Gut
Gehäusematerial Edelstahl
Armbandmaterial Stahl
Armbandfarbe Stahlfarben
Zifferblattfarbe Weiß
Ziffern Keine
Werk Automatik
Gangreserve 60 h
Steine 54
Glas Saphirglas
Durchmesser 40.5 mm
Schließe Faltschließe
Material Schließe Stahl
Wasserdicht 5 ATM
Box Vorhanden
Echtheitszertifikat Vorhanden
Beschreibung laut Anbieter
  • 100% like NEW
  • Perfect condition, full set with all certificates
  • 100% Genuine and Certified
  • In stock and ready for worldwide shipping!
  • Trade-ins from within the EU are possible
    Ref. ID: 5726/1A-010
    The crystal, dial, and hands are completely free of any scratches or blemishes.
    A full water resistance test was also performed. The watch was subjected to both an overpressure of 10 bar and an underpressure of –0.7 bar, with flawless results and no issues detected.
    Date of first purchase: 2013
    Scope of delivery:
  • Watch
  • Manufacturer’s original box
  • Original papers
  • Our own authenticity certificate
  • Water resistance test report (10 bar)
  • Timekeeping test results
  • Manual
    Our prices are carefully calculated and not negotiable.
  • 100% wie NEU